Rozstrzygnięto konkursy rządowe dla gmin w ramach Narodowego Programu Szczepień, które miały promować akcję szczepień przeciw Covid-19. W Konkursie „Rosnąca Odporność „premiowane” zostały gminy, które osiągnęły najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia swoich mieszkańców pomiędzy 1 sierpnia a 31 października 2021 r.

Zwycięskie samorządy otrzymały środki finansowe na przeciwdziałanie COVID-19 i nasza Gmina uplasowała się na 3 miejscu w powiecie radomskim i tym samym otrzymała nagrodę w wysokości 250 tysięcy złotych.

Podziękowania należą się mieszkańcom Gminy, którzy zechcieli się zaszczepić dla dobra swojego i swoich najbliższych, a tym samym przyczynili się do wysokiego poziomu zaszczepienia w naszej Gminie.

Szczególne podziękowania należy skierować do personelu medycznego, który obsługuje punkt szczepień mieszczący się jako jedyny w naszej Gminie przy Ośrodku Zdrowia w Przytyku, ul. Kościelna 15. Zaangażowanie personelu, sprawna praca punktu szczepień przyczyniła się do zaszczepienie kilku tysięcy osób.

Cały czas zachęcamy do szczepień w naszym punkcie i przypominamy:

  • aby zaszczepić się I,II lub III dawką w naszym Ośrodku Zdrowia, ul. Kościelną 15 należy zadzwonić i umówić się na szczepienie tel: 505 413 690

lub należy:

  • Zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię – 989
  • Zarejestrować się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
  • Wysłać SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie