Szanowni Państwo,

W nawiązaniu do  Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 4 czerwca 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, uprzejmie informujemy, że w związku z uruchomieniem od dnia 7 czerwca br. możliwości szczepień dzieci w wieku 12-15 lat kwalifikacji do szczepienia tej grupy może dokonać wyłącznie lekarz.

W związku z powyższym w naszym Ośrodku Zdrowia każde dziecko przed zaszczepieniem będzie kwalifikowane przez lekarza.  

Kwestionariusz wstępnego wywiadu, który powinien być podpisany przez rodzica/opiekuna dostępny jest na stronie pacjent.gov.pl- aktualności

Decyzja kwalifikacji do szczepienia dzieci przez wyłącznie lekarza została podjęta przez Ministra Zdrowia w wyniku rekomendacji Zespołu ds. Szczepień, tj. aby kwalifikacja do szczepienia przeciw COVID-19 w ramach Narodowego Programu Szczepień, osób w wieku od 12 do 15 lat była realizowana przez lekarza. Rekomendacja ta dotyczy każdej formy realizacji programu szczepień przeciw COVID-19 osób w wieku od 12 do 15 lat (szczepienia w punktach szczepień populacyjnych, wyjazdowych oraz innych, w których będzie kwalifikował lekarz).

Ponadto, informujemy, że szczepienia osób w wieku 12-17 lat odbywają się wyłącznie szczepionką Comirnaty a odstępy między podaniem 1 a 2 dawki szczepionki wynoszą 21 dni.