Drodzy Pacjenci,

Ośrodek Zdrowia w Przytyku z Filią we Wrzeszczowie realizuje od paru miesięcy bezpłatne konsultacje dietetyczne, a wszystko to w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia- Opieka Koordynowana. 

Dietetyk mgr inż. Krzysztof Skuza absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego bezpłatnie udziela konsultacji dietetycznych  (płaci za nie Narodowy Fundusz Zdrowia). Zarówno dzieci jak i dorośli mogą skorzystać w ciągu roku z trzech konsultacji dietetycznych. Co należy zrobić, aby skorzystać z Programu: to lekarz podczas wywiadu na wizycie lekarskiej może skierować do dietetyka, a w dalszej kolejności to nasz zespół ( rejestracja) umawia Państwa do dietetyka. Nie ma specjalnego skierowania, nasz system wewnętrzny generuje dalszą procedurę konsultacji. Jeśli chcecie Państwo skorzystać z porady to sami możecie poprosić lekarza o wpisanie w kartę medyczną prośby o konsultację z dietetykiem. 

Pan mgr inż. Krzysztof Skuza jako dietetyk kliniczny pracuje już ponad pięć lat i w tym czasie miał do czynienia z wieloma pacjentami, cierpiącymi na przeróżne schorzenia i choroby. W swojej pracy stykał się nie tylko z problemami otyłości u dzieci i dorosłych, ale także z cukrzycami, chorobami tarczycy, nadciśnieniem. Do problemu, z którym przychodzą do niego pacjenci, stara się podchodzić kompleksowo i dlatego też podjął studia z technologii żywności, które stanowią dobre uzupełnienie wiedzy z dziedziny dietetyki. Chcę być na bieżąco z obecnymi normami, trendami i osiągnięciami naukowymi w tej dziedzinie, dlatego regularnie bierze udział w szkoleniach oraz konferencjach. Jest osobą empatyczną oraz budzącą zaufanie. Potrafi rozmawiać, ale przede wszystkim słuchać pacjentów. Jego celem jest wspieranie ich w budowaniu odpowiednich nawyków, właściwego sposobu odżywiania oraz świadomości żywieniowej, a jest to zadanie, które warto realizować u pacjentów w każdym wieku. 

Zapraszamy do skorzystania z Programu, aby uzyskać więcej informacji należy zapytać lekarza lub osobiście/ telefonicznie w naszej recepcji Ośrodka Zdrowia.

Poniżej przedstawiamy Pana Krzysztofa Skuzę- Dietetyk